Harold

 

Harold to legendarny format spektaklu improwizowanego. Publiczność mówi jedno słowo, które służy jako inspiracja dla całości. Spektakl rozwija się wokół ciągu skojarzeń. Gracze, mając na uwadze format i jego zasady, muszą to wszystko opowiedzieć po swojemu, najlepiej zapominając o tej strukturze i po prostu improwizując.

 (plakat autorstwa Basi Marek)

Reperuje świat

 

Teatr Improwizowany Hofesinka reperuje świat i chce zacząć od Twojego. Albo od świata Twojego znajomego. Albo od kogoś, kto będzie siedział obok. Poprosimy Was o podzielenie się swoim problemem, kłopotem lub zagwozdką. To będzie naszą inspiracją do sceny, która sprawi, że odczarujemy Wasz problem, zmniejszymy go lub pokażemy, jak bardzo tego problemu nie zrozumieliśmy.

 (plakat autorstwa Helen Li http://helenofkoi.com/)

Gry-psuje

 

Gry-psuje to seria krótkich, dynamicznych improwizowanych scen w stylu amerykańskiego programu „Whose line is it anyway?”. Tutaj jedno ciało ma dwie głowy, nie swoje ręce i mówi nie swoimi słowami. W ogóle może czuć się nieswojo. A to wszystko przez Was lub dzięki Wam – Publiczność ma tu wiele do powiedzenia!

(plakat autorstwa Beaty Dudy)

 

Living room

Na czym polega Living-Room? Poprosimy Was, jak zwykle, o słowo inspiracji i na jego podstawie podzielimy się z Wami swoją krótką prawdziwą historią, prawdą, przeżyciem, wstydem, czy anegdotą. Co do jednego wszyscy mogą być pewni: na spektaklu pojawią się rzeczy śmieszne i dziwne, a ścieżki skojarzeń będą zupełnie sztampowe i wyświechtane albo niepospolite i przyprawiające o zawrót głowy. Zawsze improwizowane!